Modzele
i odciski

Image

Opis

Modzele, tzw. żółte zrogowacenie, w kształcie owalne i rozległe, w rozwiniętej formie wywołują pieczenie i dyskomfort podczas chodzenia. Żeby skutecznie pozbyć się modzeli należy skorzystać z pomocy podologa, który je zmiękczy i odpowiednimi narzędziami usunie, ale nie jest to możliwe podczas jednorazowego spotkania.
Przyczyną powstania modzeli jest mechaniczne lub wrodzone uszkodzenie stóp, ciasne lub zbyt luźnie obuwie, brak odpowiedniej wentylacji butów. Powstanie modzeli jest reakcją obronną organizmu na nienaturalne obciążenie danej części stopy.

Warto dodać, że bardzo często w samych modzelach tworzą się odciski, a to już jest bardzo poważna dolegliwość, często odbierająca możliwość swobodnego poruszania się.
Odcisk to punktowa bolesna zmiana spowodowana najczęściej źle dobranym obuwiem, na szczęście usunięcie odcisku nie jest skomplikowaną czynnością.
Jeżeli odcisk znajduje się w modzelu, wtedy podolog, wykonuje usunięcie odcisku, ale przy wcześniejszym usunięciu modzeli, tak aby był jak najłatwiejszy dostęp do niego.
Po usunięciu odcisków czy modzeli, stosuje się odpowiednie odciążenia miejsca leczonego, tak, aby miało ona czas na powrót do naturalnej struktury. Oczywiście, tak jak przy każdym zabiegu i w tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, a o niej zawsze rozmawiam z pacjentami.

Przygotowanie

Zrelaksuj się,Twoje stopy są  w dobrych rękach
Zrelaksuj się,Twoje stopy są w dobrych rękach

Kontakt