Usługi
-
1. WRASTAJĄCE PAZNOKCIE
Cechą charakterystyczną wrastających paznokci jest ból odczuwany podczas chodzenia. Próba przyzwyczajenia się do tej niedogodności, kończy się zawsze niepowodzeniem i prawie na pewno stanem zapalnym (krwawienie, ropienie). Tego schorzenia nie pozbędziecie się Państwo tzw. domowymi sposobami, tu naprawdę trzeba skorzystać z pomocy specjalisty. W zależności od stadium zaawansowania schorzenia, możliwe są różne metody pomocy, począwszy od tamponad po klamry, a po drodze mnóstwo innych czynności jakie należy wykonać dla pacjenta, żeby mu pomóc. Zapraszam do skorzystania z moich usług.
Umów wizytę domową -
2. WKRĘCAJĄCE PAZNOKCIE
Najprościej wkręcający paznokieć można opisać jako paznokieć, którego naturalny wzrost i kształt został zaburzony, co powoduje ból w czasie poruszania się, ale również pod względem estetycznym pozostawia wiele do życzenia. Celem zabiegu jest nadanie prawidłowego kształtu i kierunku wzrostu paznokcia, a dodatkowo profilaktyka dalszego postępowania w życiu codziennym pacjenta, u którego problem wrastających paznokci może być powracający. Warto zaznaczyć, że podczas naszych spotkań, dużo czasu poświęcam na rozmowę z pacjentem, tak aby wiedzieć jak najwięcej o jego dolegliwościach. Wywiad podologiczny jest piedestałem sukcesu w pomocy osobom cierpiącym z powody schorzeń stóp.
Umów wizytę domową -
3. PĘKAJĄCE PIĘTY
Osoby z pękającymi piętami, często skarżą się na dyskomfort spowodowany nieestetycznością wyglądu tychże. Skorzystanie z mojej pomocy pozwoli Państwu wyleczyć objawy i poznać przyczynę występowania pęknięć na piętach. Co więcej pęknięta skóra na piętach, nie leczona może stać się przyczyną infekcji i zakażeń, nie tylko chorego miejsca, ale również całego organizmu. Proces leczenia pęknięć na piętach nie jest jednorazowy i powinien odbyć się podczas kilku spotkań. Wiąże się to z całą procedurą, czynności jakie muszą zostać wykonane, mowa tu o usunięciu zrogowaceń, zrobienia opatrunku, ale również profilaktyka domowa pacjenta już po spotkaniu z podologiem.
Umów wizytę domową -
4. MODZELE I ODCISKI
Modzele, tzw. żółte zrogowacenie, w kształcie owalne i rozległe, w rozwiniętej formie wywołują pieczenie i dyskomfort podczas chodzenia. Żeby skutecznie pozbyć się modzeli należy skorzystać z pomocy podologa, który je zmiękczy i odpowiednimi narzędziami usunie, ale nie jest to możliwe podczas jednorazowego spotkania. Przyczyną powstania modzeli jest mechaniczne lub wrodzone uszkodzenie stóp, ciasne lub zbyt luźnie obuwie, brak odpowiedniej wentylacji butów. Powstanie modzeli jest reakcją obronną organizmu na nienaturalne obciążenie danej części stopy.
Warto dodać, że bardzo często w samych modzelach tworzą się odciski, a to już jest bardzo poważna dolegliwość, często odbierająca możliwość swobodnego poruszania się. Odcisk to punktowa bolesna zmiana spowodowana najczęściej źle dobranym obuwiem, na szczęście usunięcie odcisku nie jest skomplikowaną czynnością. Jeżeli odcisk znajduje się w modzelu, wtedy podolog, wykonuje usunięcie odcisku, ale przy wcześniejszym usunięciu modzeli, tak aby był jak najłatwiejszy dostęp do niego. Po usunięciu odcisków czy modzeli, stosuje się odpowiednie odciążenia miejsca leczonego, tak, aby miało ona czas na powrót do naturalnej struktury. Oczywiście, tak jak przy każdym zabiegu i w tym przypadku bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, a o niej zawsze rozmawiam z pacjentami.
Umów wizytę domową -
5. HIPERKERATOZY
W części poświęconej pękającym piętom, miałem już okazję omówić problem hiperkeratozy, ponieważ pękające pięty są jednym jej rodzajów. Hiperkeratozy, to nic innego jak niepokojące zgrubienia, zrogowacenia i czasami przebarwienia czy pęknięcia skóry stóp. Oczywiście modzele i odciski, zaliczamy do hiperkeratoz, dlatego znając konsekwencje nie podjęcia leczenia wszelkich zmian na stopach, należy korzystać z pomocy specjalistów. Oczyszczenie zmienionych miejsc, tak żeby zmniejszyć ponowne narastanie zgrubiałego naskórka wspomagane jest odpowiednio dobranymi preparatami nawilżającymi, indywidualnie dobranymi do danego pacjenta. Profilaktyka ma tu niebagatelne znaczenie.
Umów wizytę domową -
6. PODOLOGIA A STOPA CUKRZYCOWA
Jeśli są Państwo diabetykami, to nieodzowną czynnością jaką musicie wziąć pod uwagę w czasie leczenia się na cukrzycę, jest stała kontrola stanu swoich stóp. Rany tworzące się na stopach u osób cierpiących na cukrzycę są bardzo niebezpieczne i każda nie leczona rana może doprowadzić w ekstremalnej sytuacji do amputacji nogi. Zespół stopy cukrzycowej, to zmniejszona wrażliwość na ból, oraz temperatury, zarówno zimno jak również ciepło. Bardzo często stopie cukrzycowej towarzyszy grzybica, co również jest przedmiotem mojej pracy z klientami. W przypadku występowania stopy cukrzycowej, zadanie podologa polega na złagodzeniu objawów i skutków dolegliwości oraz stały kontakt z pacjentem.
Umów wizytę domową -
7. GRZYBICA PAZNOKCI I STÓP
Grzybica, to chyba najbardziej wstydliwy problem dla moich pacjentów, bo kojarzy się im z brakiem higieny osobistej. Nie wiedzą jednak o tym, że około 20% naszego społeczeństwo zmaga się z tą dolegliwością. Zarazić grzybicą można się w miejscach publicznych, takich jak baseny, sklepy obuwnicze, sauny czy prysznice w klubach sportowych. Dlatego też trzeba zawsze pamiętać, że wcześnie wykryta łatwiej się leczy, a leczenie staje się skutecznym. Na szczęście i grzybica stóp czy paznokci nie jest mi obca, tak więc podejrzewając u siebie zmiany grzybicze powinniście Państwo skorzystać z mojej pomocy. Jeśli Wasze paznokcie zmieniły kolor i stały się żółte lub brunatne, łamliwe czy matowe należy niezwłocznie podjąć leczenie.
Umów wizytę domową